Wednesday, May 6, 2020

Today's lesson: 7th May

Paaristunni TEINE tund

Task 1: Kontrolli eelmisel tunnil täidetud WB ülesanded. Küsimuste korral saada õpetajale sõnum.


WB ex 1-5/99


WB ex 2/99


WB ex 3/99


WB ex 4/99


WB ex 5/99




Task 2: Kas oled esmaspäevaseks tunnikontrolliks valmis? 



Click here: Past Simple Passive








Sunday, May 3, 2020

Today's lesson: 4 May

Task 1: Kordamine ja sissejuhatus uude teemasse. Vaata õpetaja õppevideot: Passive Voice

Task 2: Võta vihik ning jätka Passive Voice pealkirja all. Sul on varem kirjutatud valem ja näited 1. Present Simple Passive ning 2. Past Simple Passive osas, Kirjuta värviliselt valem, tee kast ümber ning lisa näited. 

3. Present Perfect Passive

Active: We have already seen this film. (Me oleme juba seda filmi näinud.)
Passive: This film has already been seen.  (Seda filmi on juba nähtud.)

4. Future Simple Passive

Active: They will open some of the shops next week. (Nad lubavad, et avavad mõned poed järgmisel nädalal.)
Passive: Some of the shops will be opened next week. (Mõned poed avatakse järgmisel nädalal.)

Task 3: SB ex 2/100 loe ja tõlgi suuliselt tekstis olevad passiivlaused. 

Task 4: SB ex 4/100 suuliselt. PS! Vaata, milline valem in Future Simple Passive, sest selles harjutuses kasutad ainult seda!

Task 5: SB ex 5/100 kirjalikult, kirjuta ainult lünk. 

Task 6: SB ex 7/100 kirjalikult, kirjuta ainult lünk. 

Task 7: Kontrolli lünkharjutused minnes postituse allossa. 





Wednesday, April 29, 2020

Today's lesson: 30 April

The SECOND lesson

9C: Intentions of the speaker

Task 1: SB ex 2/99 kirjalikult. Mis on igas situatsioonis selle lause ütlemise eesmärk? Kirjuta number ja õige tegusõna. Lisaks sobita laused piltidega.

Vajad abi? Tõlgi tegusõnu sõnastiku abil.

Task 2: SB ex 3/99 kirjalikult. Tee ettevalmistus kuulamisülesandeks. Siis vajuta siia ja leia fail 3.11:  Solutions Pre-Intermediate CD3

Task 3: SB ex 4/99 kirjalikult. Tee ettevalmistus kuulamisülesandeks. Siis vajuta eelmise ülesande lingi peale ja leia fail 3.12.

Task 4: Mine postituse allaossa ning kontrolli oma ülesanded.

Task 5: WB ex 1-2/98 kirjalikult. Tee neist kahest ülesandest vertikaalne foto ning lae see Terasse õigesse kausta.




Wednesday, April 15, 2020

Writereader: Passive Voice

Alustame järjekordse raamatu loomisega, aga sel korral sellises keskkonnas, et töö salvestub iseenesest ja saate ka teiste raamatuid näha. Püüa täna umbes pool oma raamatust valmis jõuda.

Eesmärgid:

* passiivlausete moodustamine
* harjutada korrektset trükkimist
* pöörata tähelepanu suure tähe ja kirjavahemärkide kasutamisele 
* kasutada oma loovust tekstiloome. fotode ja helifailide kasutamisega


Task 1:
Ava eraldi aknas: https://app.writereader.com/  Nii saad jooksvalt blogisse edasi vaadata.




Username: Kirjuta oma Eesnimi. (Mari). Kellel on kaks eesnime, siis mõlemad. (Mari-Violeta)

Class code: kil7

Enter

Task 2: 
Vajuta "+"märgile, et avada uue raamatu tegemine.


Task 3:
Lisa autoriks oma nimi ja esialgu pealkiri "My Book" - sa muudad selle hiljem ära, kui juba tead, milline pealkiri sobib. Vajuta "image"-ikoonile. Sirvi erinevaid fotosid. Sa saad hiljem muuta, aga püüa valida selline, mis sind nö inspireerib / meelidb. Võid ka internetist salvestatud fotosid kasutada.





Task 4: Üldised nõudmisele raamatu loomisel

* Vali piltide hulgast enda jaoks sobiv teema, jutu sobitad / mõtled välja piltide abil.
* Lool peab olema algus, sündmuste areng ja lõpp. Sinu lugu on väljamõeldis.
* Igal leheküljel peab olema foto ja tekst.
* Raamatus on minimaalselt 6 lehekülge, lisaks tiitelleht ja viimane tühi leht.
* Soovitav on kirjutada minevikus, aga võid kasutada otsekõne ka - She told the gardener, "Our flowers are watered too seldom," and went to fetch the watering can. 
* Leia igas leheküljes vähemalt 1 koht kus kasutada passiivi (midagi tehakse või tehti).
* Vähemalt ühes kohas pead kasutama oma hääle salvestamist.
* Vähemalt ühe foto juurde lisa jutumull.


Task 5: 
Leia nüüd jutumulli lisamise võimalus. Vaata fotot.



Ja nüüd katsetama-kirjutama. :) Probleemid-küsimuste korral palun võta õpetajaga ühendust.


Wednesday, April 8, 2020

Revision: Active vs Passive

Change the following active sentences into passive

Red - alus
blue - öeldis / verb / tegusõna
green - sihitis
purple - modaalsõna
orange - abitegusõna


1) Beautiful giraffes roam the savannah.  

2) The teacher always answers the students' questions.

3) Thousands of tourists view the Grand Canyon every year. 

4) Harry ate three potatoes at dinner. 

5) I ran the obstacle course in record time. 

6) Tom painted the entire house in 3 days. 

7) The critic wrote a very positive review which surprised the  whole audience. 

Kopeeri see link eraldi aknasse, et saaksid kuulata ja näitelauseid samal ajal vaadata:

https://drive.google.com/file/d/1AuGL1CfZw_fGbJ5-qaAEKAXiJXj5V64I/view?usp=sharing

Today's lessons: 9 April

The aims of the lessons (FIRST and SECOND):

* sissejuhatus grammatika teemasse "Passive Voice"
* mis on alus / subject, mis on sihitis / object
* oleviku passiivi (Present Simple Passive) ja mineviku passiivi (Past Simple Passive) moodustamine ja tähendus
* plakati "Gadget" lõpetamine

Task 1: Vaata videos olevaid näiteid tähelepanelikult, et oskaksid vastata allolevatele küsimustele: Active vs Passive

1.1 Milline on sõnade järjekord aktiivlauses?
1.2 Milline on oleviku passiivi moodustamise valem? 
1.3 Milline on sõnade järjekord passiivlauses?
1.4 Milline on mineviku passiivi moodustamise valem?

Task 2: Kuula nüüd õpetaja vastuseid eelmistele küsimustele: The Answers

Task 3: Kirjuta vihikusse pealkiri PASSIVE VOICE  ja siis kasutades värve, kirjuta kasti reeglid ja lisa alla näited.

I  Present Simple Passive


Examples
Active: The Japanese use mobile phones even in the shower.
Passive: Mobile phones are even used in the shower by the Japanese.

II Past Simple Passive


Active: He dropped the phone 25 metres onto concrete.
Passive: The phone was dropped 25 metres onto concrete.

Järgmisel nädalal jätkame uute valemite ja näidetega.



Task 4: SB ex 2/98 loe tekst ja vasta küsimustele suuliselt

Task 5: SB ex 4/98 vaata teksti uuesti ja leia üles kõik 12 lauset passiivis. Kas lause on mitmuses, eitav või küsimus?

Task 6: SB ex 5-6/98 tee see ülesanne vihiku lõppu (sest meil jäi eelmine ülesanne pooleli). Kirjuta ainult lüngad.

Task 7: Kuula ja kontrolli. Lisa "+" või kirjuta kõrvale õigesti. Click here: The Answers

Task 8: Kui sa pole õpetajale oma plakatit "Gadgets" veel saatnud, siis täna pead oma tööga valmis jõudma.



Friday, April 3, 2020

Today's lesson (6 April)

The aims of the lesson: (1 min)

* to find out what are "enigma", "Bletchley Park", "code-breakers"
* learn about an important historical events
* create a summary
* learn how to use Vocaroo


Task 1: Think. What do you know? If not, you are going to find out in this lesson. (2 min ) 

1) Mis ajast pärineb algupärane arvuti?
2) Miks kasutati 2. maailmasõjas koodide süsteemi?
3) Mis on "Enigma"?
4) Mida kutsuti nimega "Bombe"?
5) Kes (mis riigid) suutsid lahti murda sakslaste salakoodid?


Task 2: Watch a short video about Bletchley Park ( 3 min ) 

Task 3: SB ex 2/116 (LISTEN and READ) Click here:  track 3.32 (3 min) 

Task 4: Tõlgi teksti abil järgmisel laused suuliselt (10 min , kui sa tunned, et suuliselt on raske otse tõlkida, siis palun kirjuta, jäävad paremini meelde + 10min)

1) 1930.ndatel saksa sõjaväeline võimekus oli kasvamas.
2) Poola ja Prantsusmaa olid muutumas üha murelikumaks kalletungiohu tõttu.
3) Sakslased kasutasid keerulist masinat nimega Enigma, et saata ja vastu võtta salateateid.
4) Poola tiimil õnnestus aru saada 75% saksa salasõnumitest.
5) Kui II maailmasõda algas, poola meeskond jagas oma ideid Engima osas briti ja prantsuse koodimurdjatega.
6) Nad töötasid Inglismaa lõunaosas Bletchley Park'is.
7) Alan Turing disainis arvuti algse variandi, mida nad kutsusid "Pommiks".
8) Kuigi* see oli hiigelsuur ja mitte eriti võimas, oli ta üks kõige arenenum tehnoloogia maailmas.

* though / although

Task 5: Kas suudad lauseid enam-vähem sõna-sõnalt tõlkida, kasutades teksti sõnavara ilma raamatusse vaatamata? Kontrolli ennast.

JAH, suudan - liigu Task 6 juurde
EI suuda - harjuta veel (5 min)

Task 6: Tee häälsõnum kasutades Vocaroo-keskkonda. Palun alusta oma salvestist enda nimega. (Hi, I'm Evelyn või midagi sellist) ja siis vaadates Task 4 lauseid, loe nad ettekandele sobivas tempos inglise keeles. Kui vajad tehnilist abi aru saamiseks, kuidas seda teha, vaata selle postituse allaossa. Pärast salvestamise lõppu - SAVE / SHARE ja kopeeri see link TERAsse. (7 min)

VOCAROO



Tänase tunni ülesannete korralikult läbimiseks kulus sul 26 - 41 min. See on 15% vähem kui eelmisel esmaspäeval.
PS! Neljapäevases tunnis jääb sul ka aega plakati lõpetamiseks, aga planeeri oma aega nii, et neljapäeva õhtuks töö saadetud saab!
________



Extra task: Do we have any computer geeks? Here are some extra tasks for you

Click here: Computer words
Was it too easy? Ok, let's try this one - Click here: Computer words 2
And  this one: Computer words 3

_______


Kuidas teha helisõnumit Vocaroo-keskkonnas (PS! See instruktsioon on algselt koostatud 3. klassi õpilastele, kes 100% said hakkama)

1) Sul on vaja arvutit ja mikrofoni või saad kasutada sülearvutit, kus enamasti on mikrofon sees olemas. Tahvli ja nutitelefoniga saab kindlasti heli salvestada.

2) Mine leheküljele vocaroo.com, aga enne loe järgmised saamud läbi. Võid vajutada siia: VOCAROO

3) Vajuta sellele punasele lindistamisnupule ja alusta rääkimist. Kui läks sassi, alusta aga uuesti.

4) Vajuta STOPP märgile, kui oled lõpetanud.



5) Vajuta SAVE&SHARE



6) Lingi saatmiseks tee linnuke, siis KOPEERI ja KLEEBI see link Stuudimi TERAsse.




Ja siis ongi kõik. Kui sa sellega hakkama said, olen su üle väga uhke! :-)))


Thursday, April 2, 2020

Thursday, March 26, 2020

Monday: 30th March

Today's aims:

* revise the vocabulary (+writing)
* practise listening skills
* take a word test

Task 1: Do you remember? (Tõlgi need sõnad suuliselt inglise keelde, kui ei oska, vaata oma vihikusse ja otsi ka SB p 96-97, eesmärgiks, et oskad nüüd ka neid sõnu kirjutada). Ära liigu enne edasi, kui oled kindel, et sõnad on selged!

1) papp
2) vask
3) nahk
4) teras
5) nailon
6) keraamiline, kahhel
7) võililled
8) betoon
9) langevarjud
10) vooluvõrk
11) ristkülikukujuline
12) kerakujuline
13) kolmnurkne
14) ringikujuline
15) juhtmeta, juhtmevaba
16) (midagi) ära hoidma, ennetama
17) sirge, otse
18) kõver, kurviline
19) käepide
20) metallist rehvid
21) teadlased
22) puit (materjalina), mets
23) ulpima, vee peal püsima
24) kitarrikeeled
25) päikeseenergial töötav

Task 2: Listening tasks

1) SB ex 7/97 - tee ettevalmistus vihikusse kuulamisülesandeks (pealkiri, kuupäev, numbrid)

Choose track nr 3.10:  SB ex 7/97

2) WB ex 5/96. Korda enne sõnavara ex 4-s. Ja siis kuula: WB ex 5/96

Task 3: Word test. What have you learned sofar (on Thursday and today) ?

PS! * trüki kõik sõnad väikeste tähtedega
* ära kasuta õpikut ega vihikut, iga vastuse trükkimiseks kulunud aeg on mulle näha!
* testi lõpus saadud punktid ei pruugi olla täpselt õiged, sest ma vaatan su vastused üle ja võin suurendada punkte (näiteks kui oled kasutanud sünonüüme, mida õpikus polnud)

Ready?

Click here: Unit 9A vocabulary test





Wednesday, March 25, 2020

Unit 9A: Gadgets (SECOND lesson)

Task 1: SB ex 1-5/96-97 find and write the following words or phrases

Unit 9A Words

1) papp
2) vask
3) nahk
4) teras
5) nailon
6) keraamiline, kahhel
7) võililled
8) betoon
9) langevarjud
10) vooluvõrk
11) ristkülikukujuline
12) kerakujuline
13) kolmnurkne
14) ringikujuline
15) juhtmeta, juhtmevaba
16) (midagi) ära hoidma, ennetama

Now check your words by scrolling down

Task 2: Look at the Estonian words in task 1 and translate. (16 sõna on vaja nüüd suuliselt pähe saada)

Task 3: WB ex 1-4/96 to write

You´ve been hard-working. Have a good break now!



________

1) cardboard
2) copper
3) leather
4) steel
5) nylon
6) ceramic
7) dandelion
8) concrete
9) parachutes
10) mains
11) rectangular
12) spherical
13) triangular
14) circular
15) cordless
16) prevent from doing (sth)

U9A: Gadgets (FIRST lesson)

Today's aims:

* introduction to a new unit
* what are gadgets
* revise and learn different words about materials and shapes


Task 1: Watch the video and take notes: Which gadget out of 9  would you buy and why?

CLICK: 9 Amazing gadgets

Task 2: SB ex 1/96 you can see 4 gadgets more. Would you prefer any to the ones in the video? If yes, write it into your notebook and add why.  (9+4 tehnikavidina hulgast vali enda arvates kõige parem, kasulikum ja kirjuta põhjus ka. Sul läheb oma märkeid hiljem vaja.)

Task 3: Read, listen and repeat. Find track 3.09!: Solutions Pre-Intermediate SB AUDIO

Task 4: SB ex 3/93 do the Quiz (Kirjuta tähed vihikusse ja siis kontrolli õpiku allosast)

Task 5: SB ex 4/97. Look around your home and do the task. Use an online dictionary for unfamiliar words. (Moodusta iga materjaliga üks lause, vajadusel tee eitavaid lauseid, selleks pead ex 2 sõnu teadma, vajadusel tõlkima)

Task 6: SB ex 5/97 Write the missing words.

Now scroll down and check your answers.
















SB ex 5/97
1) mains, 2) mostly, 3) handle, 4) base, 5) allows

Sunday, March 22, 2020

My Story Book (based on an Irish folk tale)

Task 1: Answer the question

Did you listen to an Irish folk tale last week (19th March) and you wrote a short summary into your notebook?

Yes, I did. Go to task 2
No, I didn't.

Listen to an Irish folk tale and write the answers into your notebook.  You might have to listen twice. 

1) Who were the characters? (at least 1 sentence)
2) How did the story start? (at least 2 sentences)
3) What happened in the story? (at least 4 sentences)
4) How did the story end? (at least 1 sentence)
5) What is the morale of the story? (at least 1 sentence)
6) What is your opinion of the story? (at least 1 sentence)

Total: At least 10 sentences

Pay attention to which story you have to listen!

Andre-Asker and Triinu-Liisu:   "Cúchulainn"
Anna-Liisa and Bryan: "Fionn MacCumhaill"
Grete and Veron: "Deirdre of the Sorrows"
Jan-Raien and Triinu: "Maeve & The Bull of Cooley"
Reigo and Kirke: "The Children of Lír"
Karel and Kenno: "Tír Na nÓg"


Task 2: You are going to create a short story book based on an Irish tale. 

* Draw a photo for your book cover and type its title. Don't forget to add your first name, too. 
* Find a suitable background. Do not write more than 2-3 sentences on one page.  
* Keep adding pages. 
* On the last page add your opinion. 

In order to save your work and send a link to your teacher, you have to register by using your e-mail. And you have to publish it. I hope you can find these options. 

Let's get started: My Story Book

Wednesday, March 18, 2020

Today's lessons: 19th March (2 days after St Patrick's Day)

THE FIRST LESSON 

TASK 1: Choose randomly at least one crossword and solve it.

CW nr 1

CW nr 2

CW nr 3

CW nr 4

CW nr 5

CW nr 6

CW nr 7

CW nr 8

CW nr 9

Task 2: Go to Padlet and answer all 5 questions. Don't forget to add your name!
CLICK HERE: Padlet

Task 3: Go to  ABOUT IRELAND (WIKIPEDIA) and answer the following questions. Please take notes. There will be Quizizz test later! :-)

* Which one is part of the United Kingdom and which one is an independent country? Northern Ireland / The Republic of Ireland

All the following questions are about the Republic of Ireland
* What's the population? (2019 estimate)
* What are the official languages?
* Is Ireland the least forested country in Europe?
* What's the highest point?
* What is Ireland's climate like?
* Which area gets the highest level of precipitation?
* What does Ireland mostly export?
* Which low-cost airline is registered in Ireland?
* What are the 3 biggest towns?
* Which music band has been the best-selling act?
* How is the Irish potato pancake called?
* Which 2 sports attract the biggest number of spectators?

Task 4: Are you ready for the test to sum up the topic? If yes, click HERE and start. Don't forget to add your first name!  



Our first lesson is over. Time to take a break, stretch and rest!


THE SECOND LESSON

Task 1: Listen to an Irish folk tale and write the answers into your notebook.  You might have to listen twice. 

1) Who were the characters? (at least 1 sentence)
2) How did the story start? (at least 2 sentences)
3) What happened in the story? (at least 4 sentences)
4) How did the story end? (at least 1 sentence)
5) What is the morale of the story? (at least 1 sentence)
6) What is your opinion of the story? (at least 1 sentence)

Total: At least 10 sentences

Pay attention to which story you have to listen!

Andre-Asker and Triinu-Liisu:   "Cúchulainn"
Anna-Liisa and Bryan: "Fionn MacCumhaill"
Grete and Veron: "Deirdre of the Sorrows"
Jan-Raien and Triinu: "Maeve & The Bull of Cooley"
Reigo and Kirke: "The Children of Lír"
Karel and Kenno: "Tír Na nÓg"

That's all for today. Stay well and talk to you on Monday! Don't forget to: WATCH, if you dare! :-)





Tuesday, March 17, 2020

St Patrick's Day and Ireland

Task 1: Can you answer the following questions now? (You can take notes, if you wish. You do not have to send your teacher anything today.)

You can find the answers here: Ireland. Try to skim the text. (Ülesande eesmärgiks on pikemast ja raskemast tekstist leida just sinu jaoks vajalik fakt. Leia vastused küsimustele ja püüa vastused ka meelde jätta.)

* Which one is part of the United Kingdom and which one is an independent country? Northern Ireland / The Republic of Ireland

All the following questions are about the Republic of Ireland
* What's the population? (2019 estimate)
* What are the official languages?
* Is Ireland the least forested country in Europe?
* What's the highest point?
* What is Ireland's climate like?
* Which area gets the highest level of precipitation?
* What does Ireland mostly export?
* Which low-cost airline is registered in Ireland?
* What are the 3 biggest towns?
* Which music band has been the best-selling act?
* How is the Irish potato pancake called?
* Which 2 sports attract the biggest number of spectators?

Task 2: Watch and listen to the video carefully about St Patrick's Day

Task 3: Now go back to Stuudium and do the Quizizz test. You can find the link at Stuudium.




Monday, March 16, 2020

St Patrick's Day

The aims of Monday's lesson

* learn about Ireland and the most important national holiday of the Irish people.
* form questions and find answers
* create a crossword for Thursday

Task 1: Watch a video

Task 2: Type 5 questions from this video into a Word document, so that you can easily copy-paste them. Add answers.
  Try to choose more important facts!

Task 3: Read the article on Wikipedia

Task 4: Type 5 questions more, add answers.

Task 5: Now go to CROSSWORDLABS. 
* Make a Crossword
* Type St Patrick's Day (your name) as a title of  your crossword. Example: St Patrick's Day (Mari)
* Under each other type your answers and questions.
Example how to type: When in  March is the St Patrick's Day? - on the 17th
First type your answer in  without  space,  then leave one space and type your question using capital letters and punctuation  where needed.
ONTHESEVENTEENTH When in March is the St Patrick's Day?

Task 6: When your crossword is complete, create a password, write it down somewehere. You might have to use it on Thursday. Only you can make changes later!
Send your teacher the link or embed code. You can see her e-mail address at Stuudium.

Task 7: Rest your eyes and body from being behind the PC. Have a great break! :-)





Wednesday, February 19, 2020

Creating a video: About Estonia

1) Practise reading your sentences.
Make sure you both speak equal amount of time.

2) Write and colour important numbers or words on papers.
They will help you say your sentences and illustrate your video.
While you prepare this task - memorise your sentences.

3) Set a timer for 10 minutes. Find a quiet area in the school-house or outside. Speak to the camera and show your posters. Be back in the classroom before your time is up.

4) Go to the page: Adobe Spark (adobe.spark.com)
Log in.
Create a project
Create your own

5) Add a title, videos, credits (first names)

6) Share it with your teacher

7) Delete all recorded videos from the tablet. Make sure you have logged out.




Wednesday, February 12, 2020

Task 1: Listen to the song "Wanted dead or alive" and fill in the missing words



Task 2: Look at the photos and describe the suspects





Now check your answers in Task 1

It's all the same, only the names will change
Everyday, it seems we're wastin' away
Another place where the faces are so cold
I drive all night just to get back home
I'm a cowboy, on a steel horse I ride
I'm wanted dead or alive
Wanted dead or alive
Sometimes I sleep, sometimes it's not for days
The people I meet always go their separate ways
Sometimes you tell the day
By the bottle that you drink
And times when you're all alone all you do is think
I'm a cowboy, on a steel horse I ride
I'm wanted (wanted) dead or alive
Wanted (wanted) dead or alive
Oh, and I ride
Oh, and I'm a cowboy, on a steel horse I ride
I'm wanted dead or alive
I walk these streets, a loaded six-string on my back
I play for keeps 'cause I might not make it back
I been everywhere, still, I'm standing tall
I've seen a million faces and I've rocked them all
I'm a cowboy, on a steel horse I ride
I'm wanted (wanted) dead or alive
I'm a cowboy, I got the night on my side
I'm wanted (wanted) dead or alive
And I ride, dead or alive
I still drive (I still drive) dead or alive
Dead or alive, dead or alive, dead or alive, dead or alive